amoozesh.org
amoozesh.orgPersian Tutorials
ایجاد: 1389/11/22 12:19 - ویرایش: 1398/11/6 13:45
A A

کتاب آموزش جنگو (Django Framework)

به طرز باور نکردنی سریع

جنگو طوری طراحی شده است تا به توسعه دهندگان کمک کند که برنامه های خود را از ابتدا تا اتمام در سریع ترین زمان ممکن ساخته و تولید کنند.

امنیت کامل

جنگو در بحث امنیت به طور جدی به توسعه دهندگان کمک می کند، از اشتباهات امنیتی رایج از قبیل SQL Injection، درخواست های Cross-site و ...خود داری کنند. سیستم احراز هویت در این فریم ورک روشی امن برای مدیریت حساب کاربران و رمز عبور ارائه کرده است.

فریم ورکی همه کاره

شرکت ها، سازمان ها و دولت ها از جنگو به طور وسیعی برای پروژه های مختلف خود، از سیستم های مدیریت محتوا گرفته تا شبکه های اجتماعی و حتی بسترهای محاسبات علمی بهره می برند.

مستندات عالی

یکی از دلایل اصلی برای شروع یادگیری جنگو همین وِیژگی است. اگر جنگو را با تکنولوژی های دیگر متن باز (open source) مقایسه کنیم، این فریم ورک در مستند سازی، کتاب و منابع آموزشی یکی از بهترین هاست. داشتن مستندات بهتر در یک تکنولوژی توسعه دهنده وب را قادر می سازد که با سرعت بیشتری نیازهای خود را پیدا کرده و قدرت بیشتری در اختیار داشته باشد.

فریم ورک وب پایتون

زبان برنامه نویس پایتون نیز یکی از دلایل اصلی ای است که افراد شروع به یادگیری جنگو می کنند. این زبانی است بسیار ساده برای یادگیری که معمولا از آن برای برنامه نویسی های روزمره توسعه دهندگان ترجیح می دهند استفاده کند، اکنون پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است.

پایتون شاید بتوان گفت، راحت ترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری است که می توان از آن برای استفاده های مختلف از توسعه وب گرفته تا machine-learning بهره گرفت.

بهینه بودن در SEO

این یکی از ویژگی های خاص جنگو است. SEO مخفف Search Engine Optimization می باشد، همانطور که از نام آن پیداست صفحات وب می بایست دارای بهینه سازی هایی برای موتورهای جستجو باشند، همانطور که می دانیم موتور های جستجو از الگوریتم های پیچیده ای برای این منظور استفاده می کنند و جنگو ویژگی های خوبی در این زمینه در اختیار توسعه دهنده می گذارد که از جمله آن شفاف سازی مفهوم نگهداری وبسایت بر اساس URL ها را به جای IP در سرور است که این باعث می شود که مهندسان SEO وبسایت را درون سرور اضافه کنند در حالی که توسعه دهنده وب نیازی به تبدیل URL نخواهد داشت.

اکنون django بیشتر از یک دهه مورد استفاده توسعه دهندگان بوده، و در این مدت بسیاری از وبسایت های بزرگ از آن برای محصولات خود استفاده کرده اند که از جمله این وبسایت ها Mozilla، Bitbucket، Udemy، spotify و ... می باشند

در زیر فهرست مطالب این کتاب آموزشی framework وب جنگو در دسترس می باشد.

فهرست مطالب آموزش

مقدمهشروع کارview ها و URLconf هاTemplate هامدل هاسایت مدیرفرم هاView ها و URLconf های پیشرفتهTemplate های پیشرفتهمدل های پیشرفتهView های Genericتولید محتوای غیر html ایSession ها، کاربران، و عضویتمبحث Cachingپکیج django.contribمبحث Middlewareیکپارچه سازی برنامه ها و دیتابیس های Legacyبین المللی سازیامنیت